KRYEFAQJA » 2018 » Korrik (Faqe 52)

Arkiva Mujore: Korrik 2018

E Martë 03 Korrik 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Kontinenti Europian po ndikohet nga  dominimi i Anticiklonit të Azoreve e cila do të kushtëzojnë  në vendin tonë dhe Kosovë mot të qëndrueshëm dhe temperatura të larta.  E Martë 03 Korrik 2018  Dita e Martë dt 03 Korrik  moti do të jetë me diell  dhe vranësira kalimtare në relievet malore. Era do të jetë  me drejtim Jugperëndim (SW)  me shpejtësi  7-15 m/sek në bregdetin  e detit Jon. Valëzimi do të  jetë i forcës 2-3  me lartësi  vale 0,5 deri në …

Më shumë

Vllahutin thirrje politikës shqiptare: Arrini konsensus dhe bashkëpunim ndryshe integrimi do të jetë shumë i vështirë!

Vllahutin thirrje politikës shqiptare: Arrini konsensus dhe bashkëpunim ndryshe integrimi do të jetë shumë i vështirë!

Ambasadorja e BE, Romana Vlahutin i bëri thirrje politikës shqiptare për konsensus dhe bashkëpunim pasi në të kundërt procesi i integrimit do të jetë shumë i vështirë , thuajse i pamundur. Duke folur në tryezën e organizuar nga Fondacioni Friedrich Ebert me temë “Çfarë e pret Shqipërinë mbas konkluzioneve të …

Më shumë

Rama: Portali i bashkëqeverisjes nuk zëvëndëson institucionet

Ngjarja në Bularat, Rama : Policia bëri detyrën! Asnjë jetë e pafajshme nuk humbi sot nga marrëzia ekstremiste!

Portali i bashkëqeverisjes, nuk zëvëndëson institucionet shtetërore, por është një instrument më shumë për të rritur presionin mbi administratën. Deklarata është bërë nga kryeministri Edi Rama . “Nuk është zëvëndësim i institucioneve, por është një inovacion teknologjik që ka transformuar zyrat pa fund të pritjes” tha ai. Duke sjelle individe …

Më shumë

Shefi i urgjencës së QSUT-së sqaron transferimet në Senatorium

Shefi i urgjencës së QSUT-së sqaron transferimet në Senatorium

Një ditë pas njoftimit të transferimit të urgjencave kirurgjikale çdo të mërkurë drejt Spitalit Universitar “Shefqet Ndroqi” në Sauk, shefi i urgjencës kirurgjikale të QSUT-së, Prof. Myzafer Kaçi ka sqaruar se ky organizim ishte i domosdoshëm për të ruajtur cilësinë e shërbimit nga fluksi ekstrem që po përjeton ky sektor. …

Më shumë