KRYEFAQJA » 2018 » Korrik (Faqe 5)

Arkiva Mujore: Korrik 2018

E Hënë 30 Korrik 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga afrimi gradual i masave ajrore  të nxheta me origjinë Sahariane të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë rritje të temperaturave. E Hënë 30 Korrik 2018  Fillimi i javës  dt 30 Korrik  moti do të jetë me kthjellime në zonat bregdetare dhe vranësira mesatare në zonat malore ku sërish nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve …

Më shumë

E Diel 29 Korrik 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga afrimi gradual i masave ajrore  me origjinë Mesdhetare të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë  rritje të temperaturave. E Diel 29 Korrik 2018  Dita e Diel dt 29 Korrik  moti do të jetë me kthjellime në zonat bregdetare, ndërsa zonat juglindore pjesërisht dhe ato kodrinore  vranësirat do të marrin …

Më shumë

PRISHTINA HOMAZHE NË NDER TË ADEM DEMAÇIT. PRESIDENTI META MERR PJESË NË CEREMONINË MORTORE

Në nderim të veprimtarit të njohur Adem Demaçi janë kryer homazhe në sallën e Kuvendit të Kosovës. Adem Demaçi ndëroi jetë në moshën 82 vjecare pas një sëmundje. Homazhe, u zhvilluan në sallën e kuvendit, me flamuj të ulur në gjysmështizë, nën tingujt e himnit të Kosovës dhe himnit të …

Më shumë

DEBATET PËR PROCESIN E VETTINGUT , SATTLER: KA VONESA TË VOGLA ,POR TË TEJKALUESHME

Sattler: Debatet duhet të bëhen në parlament

Në kushtet kur Vettnigu është bërë objekt debati politik, pas akuzave të opozitës se ky është një proces politik ne sherbim të shumices qeverisëse, vjen edhe reagimi i perfaqësise nderkombetare ne vendin tone. Ambasadori i Austrisë, shfrytezoi  takimin e zhvilluar me autoritet vendore ne Korce, për të shprehur vleresimin e …

Më shumë

Balla, inspektime në Librazhd

Autoriteti Rrugor Shqiptar, pas me shumë se 60 vitesh nderhyri për rikonsuruksionin e një nënkalimi mes hekurudhes dhe aksit nacional Librazhd-Peshkopi, i cili lejonte vetëm kalimin e autoveturave. Investimi i sherben jo vetëm banoreve te zonave rurale, por  shmang qarkullimin e mjeteve te tonazhit te rende ne qytetine  Librazhdit. Kryetari …

Më shumë