KRYEFAQJA » 2018 » Korrik (Faqe 40)

Arkiva Mujore: Korrik 2018

Suedi – Angli, Britanikët thyejnë nordikët për herë të 3-të në gjysëmfinale

Suedi - Angli, Britanikët thyejnë nordikët për herë të 3-të në gjysëmfinale

Njëra nga dy ekipet që kanë fituar të paktën një herë trofeun e çmuar të kampiones së botës, Anglia, është në rrugë të mbarë për ta synuar edhe një herë një sukses të tillë, pasi ka triumfuar të shtunën ndaj Suedisë, me një fitore dygolëshe. Në fakt, sfida e zhvilluar …

Më shumë

Zona e tregtisë së lirë mes Britanisë dhe Bashkimit Europian

Zona e tregtisë së lirë mes Britanisë dhe Bashkimit Europian

Mes Britanisë dhe Bashkimit Europian do të ketë një hapsirë të tregtisë së lirë për mallrat idustriale dhe produktet bujqësore. Për këtë qeveria britanike mori një vendim. Kryeministrja britanike, Theresa May njoftoi sot se qeveria e saj, me qëndrime të kundërta në lidhje me largimin nga BE-ja arriti dakordësinë për …

Më shumë

Ministri Gjiknuri për Unazën e Fierit

Ministri Gjiknuri për Unazën e Fierit

Kantieri rrugor në unazën e Fierit, është inspektuar nga Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri, dhe Drejtorit të ARRSH-së. Në segmentin e parë Rr.Patosit-QTU Fier, përfundon ndërhyrja brenda 24 orësh dhe hapet për trafikun  e mjeteve të qarkullimit. Ndërkaq, po vijon puna rehabilituese në segmentin tjetër të Unazës së …

Më shumë