KRYEFAQJA » 2018 » Korrik (Faqe 4)

Arkiva Mujore: Korrik 2018

Bushati në Gjermani

Bushati në Gjermani

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati gjendet në Gjermani për një takim me Ministrin e Jashtëm Federal, Heiko Maas. Sipas njoftimeve dy ministrat do të diskutojnë mbi procesin e integrimit evropian dhe ndërveprimin me Gjermaninë, bashkëpunimi rajonal si dhe çështjet e sigurisë. Kohët e fundit Gjermania dhe …

Më shumë

Shuhet Prof.Hajdaraga

I jept lamtumira e fundit ish deputetit, Prof. Hajdaraga

Ndërroi jetë në moshën 69 vjeçare Prof. Luan Hajdaraga, një nga figurat kryesore të së majtës shqiptare. Pak kohë më parë ai pësoi një ishemi cerebrale dhe u çua me urgjencë për kurim në Turqi, por më pas u kthye në QSUT “Nënë Tereza” ku dhe mbylli sytë të hënën. …

Më shumë

Kupat e Evropës, Kukësi për kualifikim në Azerbaixhan, Laçi përmbysjen e vështirë

Kupat e Evropës, Kukësi për kualifikim në Azerbaixhan, Laçi përmbysjen e vështirë

Edhe pse me një kontingjent të përgjysmuar, vera vazhdon për ekipet shqiptare në Kupat e Evropës, dhe kjo mesjavë pritet të jetë vendimtare sa i përket vazhdimit të dy ekipeve të mbetura. Natyrisht, më i favorizuar duket Kukësi, që, përtej një ndeshjeje të mërzitshme dhe të luajtur nën nivelin mesatar, …

Më shumë

Sesioni shkencor: Skënderbeu Heroi Kombëtar i Shqiptarëve

Së shpejti premiera botërore Simfonia “Skënderbeu”, ekskluzivitet i RTSH-së

Është mbajtur në Lezhë sesioni shkencor “Gjergj Kastrioti-Skënderbeu- Hero Kombëtar i Shqiptarëve”. I organizuar nga Shoqata “Trojet e Arbrit” me qendër në Prishtinë, sesioni arriti të mbledhë mbi 60 referues shkencorë me tema të ndryshme, por edhe shumë miq dhe të ftuar. Pjesëmarrësit ishin nga e gjithë hapësira mbarkombëtare shqiptare, …

Më shumë

Sulzberger i New York Times: Trump, të ndalojë etiketimin e gazetarëve si “Armiq të popullit”!

Sulzberger i New York Times: Trump, të ndalojë etiketimin e gazetarëve si "Armiq të popullit"!

Publikuesi i gazetës New York Times i bëri thirrje presidentit amerikan, Donald Trump, të ndalojë etiketimin e gazetarëve si “armiq të popullit”, duke thënë se kjo “mund të çojë në dhunë” kundër mediave. AG Sulzberger i bëri këto komente pas takimit me Trump në Shtëpinë e Bardhë dhe pas deklarimeve …

Më shumë

“Qyteti Im” – Përmeti

Permeti

I njohur si “Qyteti i trëndafilave”, për shkak të natyrës së mrekullueshme, Përmeti është një mundësi e mirë për këdo që dashuron peisazhin , ushqimin, verën, glikonë dhe paqen. “Perla e Jugut”, guxojnë ta quajnë disa sepse edhe të udhëtosh drejt tij, është një kënaqësi më vete.

Më shumë