KRYEFAQJA » 2018 » Korrik (Faqe 32)

Arkiva Mujore: Korrik 2018

Kremlini: Sulmet e Trump ndaj gazsjellësit konkurrencë e pandershme

Kremlini zyrtar ka reaguar pas kritikave të formuluara në Samitin e NATO-s nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për projektin e gazsjellësit “Nord Stream 2”. Kritikat e formuluara nga presidenti amerikan, Donald Trump në drejtim të projektit të gasjellësit “Nord Stream 2” mes Rusisë dhe Gjermanisë përbëjnë një …

Më shumë

Vendet europiane dhe Kanadaja angazhohen të mbledhin 226 miliardë dollarë deri në 2024

Vendet europiane dhe Kanadaja angazhohen të mbledhin 226 miliardë dollarë deri në 2024

NATO do të vazhdojë të përpiqet për paqen, sigurinë dhe stabilitetin në të gjithë zonën euroatlantike. Kjo u bë e ditur në një deklaratë të krerëve të shteteve dhe qeverive të 29 vendeve anëtare të Aleancës së Atlantikut të Veriut, janë mbledhur në Bruksel. Sipas deklaratës mbledhja zhvillohet “në një …

Më shumë