KRYEFAQJA » 2018 » Korrik (Faqe 31)

Arkiva Mujore: Korrik 2018

E Premte 13 Korrik 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga vlera normale te presionit atmosferik i cili do të kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë mot të  pjesërisht të qëndrueshëm.  E Premte 13 Korrik 2018  Dita e Premte dt 13 Korrik  moti do të jetë me diell  përgjatë vijës bregdetare dhe vranësira në verilindje ku në mesditë do të marrin impuls duke u shoqëruar me rreshje shiu të izoluara. Era do të jetë  …

Më shumë

Ruçi kërkon përfshirjen e Kosovës në Samitin e Ardhshëm të parlamenteve të EQL

Ruçi në Varshavë: Zhvillim të qëndrueshëm për mirëqënien, kohezionin social dhe lumturinë e qytetarëve

Kryetari i parlamentit shqiptar Gramoz Ruçi ka falenderuar krerët e parlamenteve të Europës Qëndrore e Lindore për mbështetjen që u dhanë qeverive të tyre në qëndrimin pro hapjes së negociatave mes Shqipërisë dhe BE, ndërsa bëri thirrje për rritjen e bashkëpunimit dypalësh dhe shumëpalësh. Deklaratën e tij zoti Ruçi e …

Më shumë

Reagim i RTSH në lidhje me të drejtën e transmetimit të KATEGORISË SUPERIORE 2018-2022

arritur një stad të fortë të pavarësisë editoriale

Edhe një herë, për të fundit herë… RTSH informon publikun në lidhje me të drejtën televizive të Kategorise Superiore për sezonet 2018-2022. RTSH ka marrë pjesë në tenderin e të drejtave TV që FSHF ka shpallur në muajin Prill të këtij viti duke ofertuar vetëm për paketën B të parashtruar …

Më shumë

Korrupsioni, KE njeh përparimin e Shqipërisë, por kërkon veprime të mëtejshme

Organizmi i Këshillit të Evropës për luftën kundër korrupsionit njeh përparimin në Shqipëri, por kërkon veprime të mëtejshëm. Në një raport të Grupit të Shteteve të Këshillit të Evropës kundër Korrupsionit,  vërehet se Shqipëria deri më tani ka përmbushur plotësisht katër nga 10 rekomandimet që ka nxjerrë në raportin e …

Më shumë

Bruksel, Rama takohet me Trampin

Bruksel, Rama takohet me Trampin

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka shfrytëzuar samitin e NTO-s që po zhvillohet në Bruksel, për të mundësuar një takim të shkurtër me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Tramp. Siç dëshmohet edhe nga fotoja e publikuar nga kabineti i qeverisë, Rama e Tramp kanë shkëmbyer një bisedë …

Më shumë