KRYEFAQJA » 2018 » Korrik (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Korrik 2018

Mass thirrje politikës shqiptare: Mbështesin reformat e rëndësishme për vendin

Mass thirrje politikës shqiptare: Mbështesin reformat e rëndësishme për vendin

Ministri i jashtëm gjerman Heiko Mass i ka bërë thirrje politikës shqiptare të mbështesin reformat e rëndësishme për vendin. Pas një takimi në Bon me kreun e diplomacisë  shqiptare Ditmor Bushati në Bon, ai tha në një konferencë shtypi se Shqipëria ka arritur rezultate dhe se përpjekjet e saj janë impresionuese. …

Më shumë

Shkarkohet gjyqtari i Gjykatës së Lartë, kishte lidhje me botën e krimit

Shkarkohet gjyqtari i Gjykatës së Lartë, kishte lidhje me botën e krimit

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë Shkëlzen Selimi është shkarkuar nga detyra, vendosi të hënën Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Arsyeja sipas këtij komisioni është se gjyqtari ka patur kontakte të papërshtatshme dhe dhe të vazhdueshme me një person të identifikuar i cili dyshohet se është i përfshirë në trafik droge, …

Më shumë