KRYEFAQJA » 2018 » Korrik (Faqe 22)

Arkiva Mujore: Korrik 2018

Thaçi takohet me Vuçiç, “Takimi më i rëndë në gjashtë vite”

Thaçi takohet me Vuçiç, "Takimi më i rëndë në gjashtë vite"

Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiç do të ritakohen pas disa javësh për të vijuar diskutimet mbi normalizimin e dialogut mes dy vendeve. Kjo u vendos gjatë takimit të radhës që dy presidentët zhvilluan këtë të mërkurë në Bruksel me ndërmjetësimin e kryediplomates europiane Federika Mogherini. Për takimin e sotëm presidenti …

Më shumë

“Përballë ”- Shqiptarët, roli në rajon dhe perspektiva europiane

Lideri i Lëvizjes Vetvendosje në Kosovë, Albin Kurti, i ftuar në emisionin përballë të gazetarit Lutfi Dervishi, përsëriti objektivin e tij politik për bashkimin kombëtar të shqiptarëve, ndërsa tha se ky projekt nuk bie ndesh me atë të BE-së.  “Nuk jam fare kundër Bashkimit Europian përkundrazi jam një avokat i …

Më shumë

E Mërkurë 18 Korrik 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga zonë  me presion të Ulët (U) atmosferik  me qëndër  të pozicionuar në detin Egje i cili do të kushtëzojë  ne vendin tonë dhe Kosovë mot pjesërisht të qëndrueshëm. E Mërkurë 18 Korrik 2018  Dita e Mërkurë dt 18 Korrik  moti do të jetë me  alternime kthjellimesh dhe vranësira  të pakta deri në mesatare .Era do të jetë  e lehtë me drejtim Veriperëndim (NW)  me shpejtësi  8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 3-4 me lartësi  vale 1.0 deri në …

Më shumë