KRYEFAQJA » 2018 » Korrik (Faqe 20)

Arkiva Mujore: Korrik 2018

Mourinho beson tek Pogba

Jose Mourinho është i bindur se euforia e fitimit të Kupës së Botës do të sigurojë një rritje për karrierën e Paul Pogba edhe te Manchester United. Futbollisti francez ka qenë subjekt i kritikave për paraqitjet e tij në kampionatin anglez gjatë sezonit të kaluar gjë që bëri që ai …

Më shumë

Siri, qeveria marrëveshje me rebelët

Siri, qeveria marrëveshje me rebelët

Qeveria siriane ka arritur një marrëveshje pajtimi me rebelët në qytezën e Naua-s, në provincën jugore të Daraas. Sipas marrëveshjes, forcat rebele bien dakord të dorëzojnë artilerinë e rëndë, të mbajnë armët e lehta dhe të qëndrojnë në qytezë, derisa ISIS të zmbrapset plotësisht nga siria jugore. Por personat që …

Më shumë

Rama përshëndet raportin e Brukselit për liberalizmin e vizave me Kosovën

Rama përshëndet raportin e Brukselit për liberalizmin e vizave me Kosovën

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas raportit pozitiv të Brukselit për liberalizmin e vizave me Kosovën. Përmes një postimi në Facebook, kryeministri Rama shprehet se “Më në fund një hap pozitiv i stërvonuar i Brukselit për liberalizimin e vizave për Kosovën! Uroj që Këshilli dhe Parlamenti Europian të mos mendohen …

Më shumë