KRYEFAQJA » 2018 » Korrik (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Korrik 2018

Bushati: Në BE ka disa stereotipe negative që përpiqen të na lidhin me islamin, por jeta publike në Shqipëri është europiane

Shqipëria, pjesë e trojkës së OSBE-së, Bushati: Do të testohen kapacitetet diplomatike të vendit

Në kontekstin e angazhimit të SHBA në Ballkan, ministri i jashtëm shqiptar Ditmir Bushati ka apeluar për leximin e saktë të faktorëve rajonalë edhe nga ana e BE, sidomos në çështjet e përkatësisë fetare. I pyetur nga nënsekretari i Këshillit të Atlantikut të Veriut Damon Wilson,  nëse Shqipëria eventualisht mund …

Më shumë

E Martë 31 Korrik 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore  të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë  dhe Kosove mot pjesërisht të  qëndrueshëm. E Martë 31 Korrik 2018  Dita e Martë  dt 31 Korrik  zona Perëndimore  do të përfshihet  pjesërisht nga afrimi gradual i masave ajrore të  nxheta Sahariane. Moti do të jetë me kthjellime dhe zhvilliem …

Më shumë

Tramp: Me Rouhanin takim pa kushte!

Iranit ka refuzuar ftesën e Trampit për dialog me Rohanin

Duke folur gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me kryeministrin italian, Giuseppe Conte, presidenti amerikan Donald Tramp tha se “do ta takonte me siguri” presidentin iranian, Hassan Rouhani, pa kushte, “kurdo që ata do të duan”. “Mund të takohem me cilindo, pasi nuk ka asgjë të keqe me takimet”, deklaroi …

Më shumë

Boriçiç: Shqipëria në hartën e futbollit europian

Boriçiç: Shqipëria në hartën e futbollit europian

Tirana kryeqyteti i volejbollit evropian. Ky është thelbi i konferencës për shtyp që presidenti i Federatës Evropiane të Volejbollit, Aleksandër Boriçiç, ka mbajtur pasditen e së hënës së bashku me të parin e volejbollit shqiptar, Erlind Pëllumbi. Përpara se të vinin në këtë konferencë për shtyp, Boriçiç është pritur nga …

Më shumë