KRYEFAQJA » 2018 » Korrik (Faqe 19)

Arkiva Mujore: Korrik 2018

E Premte 20 Korrik 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga afrimi gradual i masave ajrore të nxheta me origjinë Sahariane i cili do të kushtëzojë në vendin tonë dhe Kosovë rritje të temperaturave. E Premte 20 Korrik 2018  Dita e Premte dt 20 Korrik  moti do të jetë me vazhdojë me alternime kthjellimesh përgjatë Ultësirës  Perëndimore dhe vranësira  të pakta deri në mesatare në …

Më shumë

“Qyteti im”- Radomira

qyteti im radomira

Ndërsa ecim përmes një rruge të vështirë, por me një peizazh të mrekullueshëm, na shfaqet përballë, një grumbull shtëpish. Korabi duket mu sipër Radomirës, fshati që nis nga lumi e ngjitet shkallë shkallë deri në lartësinë e bortë, të cilën mund ta shohësh edhe sot në këtë fillim vere.

Më shumë

Presidentja Grabar-Kitaroviç në parlament: “Kroacia mbështet fuqishëm rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE”

Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitaroviç i drejtohet parlamentit shqiptar

Me një fjalim të ndjerë për miqësinë kroato-shqiptare presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitaroviç i është drejtuar sot parlamentit shqiptar, në ditën e dytë të vizitës së saj zyrtare në Tiranë. Ajo ka sjellë momente të njohura, por edhe pak të njohura të kësaj miqësie. “Kroatët dhe shqiptarët kanë patur  historikisht …

Më shumë

Krimet e Rënda sekuestrojnë pronat e Çilotajve

Prokuroria e Krimeve të rënda ka marrë në dorë çështjen e vëllezërve Çilotaj nga Fieri, duke iu sekuestruar pasurinë në zbatim të ligjit antimafia. Me kërkesë të saj Gjykata vendosi sekuestro mbi pasuri të luajtshme/të paluajtshme të shtetasve Shpëtim Çilotaj, Vladimir Çilotaj, Agur Çilotaj dhe Jonida Çilotaj. Proçedimi pasuror ndaj …

Më shumë