KRYEFAQJA » 2018 » Korrik (Faqe 18)

Arkiva Mujore: Korrik 2018

Futboll në kampin e refugjatëve

Futboll në kampin e refugjatëve

Kampionati botëror mund të ketë përfunduar, por pasioni për futbollin vazhdon të jetë i ndezur në kampin më të madh të refugjatëve në botë, ku flamujt e Brazilit dhe Argjentisë vazhdojnë të valëviten së bashku. Në zonën e Bangladeshit, ndodhen rreth një milion myslimanë të Rohingya të larguar me detyrim …

Më shumë

Budva, takim trepalësh i Ministrave të Jashtëm të Shqipërisë, Kroacisë, dhe Malit të Zi

Budva, takim trepalësh i Ministrave të Jashtëm të Shqipërisë, Kroacisë, dhe Malit të Zi

Në kuadrin e Trilateralit të Adriatikut, më 20 korrik në Budva, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati mori pjesë në Takimin e tretë të Ministrave të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Malit të Zi dhe Kroacisë.  Kjo platformë e lançuar vitin e kaluar i shërben përpjekjeve të përbashkëta …

Më shumë

Trump fton Putin në SHBA

Presidenti amerikan Donald Tramp ka ftuar homologun e tij rus Vladimir Putin të vizitojë SHBA-të në vjeshtë. Sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë u shpreh në tuiter se kanë filluar ndërkohë bisedimet për vizitën. Më herët, zoti Trump refuzoi një propozim të paraqitur nga presdienti Putin për të lejuar …

Më shumë