KRYEFAQJA » 2018 » Korrik (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Korrik 2018

E Enjte 26 Korrik 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Moti, Xhakollari: Dhjetori ofron ekstreme!

Gadishulli i Ballkanit  po vazhdon të jetë në ndikimin e zonës me presion të ulët atmosferik me qëndër të pozicionuar në detin Egje e cila do të kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë  mot pjesërisht të paqëndrueshëm. E Enjte 26 Korrik 2018  Dita e Enjte dt 26 Korrik  moti do të vazhdojë  i paqëndrueshëm me alternime vranësirash përgjatë vijës bregdetare , ndërsa …

Më shumë

Ruçi: Përmbushja e kërkesave të shqiptarëve të Luginës së Preshevës mbetet një përparësi e Shqipërisë

Ruçi: Përmbushja e kërkesave të shqiptarëve të Luginës së Preshevës mbetet një përparësi e Shqipërisë

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi priti në takim Kryetarin e Partisë Demokratike të Luginës së Preshevës, Ragmi Mustafa ku diskutuan mbi situatën në tre komunat me shumicë shqiptare të Luginës, integrimin e shqiptarëve në institucionet e qeverisjes qendrore dhe respektimin e të drejtave të tyre themelore, bazuar në standardet ndërkombëtare. …

Më shumë