KRYEFAQJA » 2018 » Korrik

Arkiva Mujore: Korrik 2018

Rama në “Përballë”: Viti i provës dhe oferta për opozitën

Viti i provës dhe oferta për opozitën

Nesër është data 1 gusht. Për shumicën e europianëve, pa dyshim edhe të shqiptarëve, – është koha më e mirë për pushimet verore. Por pushimet, veçanërisht për ata që nuk kanë kaluar provimet janë momenti për të kujtuar vjeshtën! Ndryshe nga pritshmëritë dhe pavarësisht rekomandimit pa kushte të Komisionit Europian, …

Më shumë

“Tinguj Kinemaje”

TINGUJ KINEMAJE – Viti 2018 i shpallur si Vit i Skënderbeut, do të dhurojë për shqiptarët aktivitete të ndryshme  kulturore dhe historike dedikuar figurës heroike kombëtare shqiptare, Gjergj Kastriot Skënderbeu. Frymëzuar nga ky vit historik, instrumentistë nga Orkestra Simfonike e Radio Televizionit Shqiptar, bëhen bashkë për të dhuruar emocione dhe …

Më shumë

Reali i Madridit pa Ronaldon? Lopetegui: Një sfidë emocionuese për mua si trajner

Reali i Madridit pa Ronaldon? Lopetegui: Një sfidë emocionuese për mua si trajner

Reali i Madridit ka nisur stërvitjen për sfidat ndërkombëtare që e presin, si dhe për Kampionatin Spanjoll në vazhdim. Por në skuadër bie në sy mungesa e Kristiano Ronaldos. “Paraqitja e skuadrës pa Kristiano Ronaldon është një sfidë emocionuese “, thotë Hulen Lopetegui, trajneri i Real Madridit, pas kalimit të …

Më shumë