KRYEFAQJA » 2018 » Qershor (Faqe 7)

Arkiva Mujore: Qershor 2018

E Enjte 28 Qershor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E martë 13 shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Europa Juglindore po vazhdon të ndikohet nga qëndra me presion të ulët atmosferik e pozicionuar në  detin  Egje e  cila po mban në vendin tonë dhe Kosovë mot të paqëndrueshëm dhe temperatura poshtë normës se muajit Qershor. E Enjte 28 Qershor 2018  Dita e Enjte dt 28 Qershor  vendi ynë do të mbetet me mot të paqëndrueshëm me alternime kthjellimesh në ultësirën Perëndimore në orët e …

Më shumë

Operacioni i kthimit të emigrantëve Shqiptarëve nga Lila e Francës

SHBA, gjykata vendos të mbrojë nga deportimi imigrantët e rinj pa dokumente

Në burime zyrtare holandeze, është njoftuar se sot është realizuar operacioni i mbledhjes dhe kthimit të 42 emigrantëve të parregullt shqiptarë nga Franca, Belgjika dhe Holanda. Operacioni është vlerësuar si një sukses i plotë edhe nga aspekti i bashkëpunimit me Shqipërinë, deri tek përfundimi me sukses me mbërritjen në Rinas …

Më shumë