KRYEFAQJA » 2018 » Qershor (Faqe 65)

Arkiva Mujore: Qershor 2018

Kutillo: Koha e përshtatshme për të nisur negociatat për Shqipërinë

Kutillo: "Besoj se Shqipëria do të marri përgjigje pozitive për negociatat"

“Italia është e bindur se është koha e përshtatshme për të nisur negociatat për Shqipërinë”. Deklarata vjen nga ambasadori italian në Tiranë, Alberto Kutillo gjatë fjalës së tij në pritjen e dhënë me rastin e 2 qershorit, Festës së Republikës Italiane. “Italia është e bindur se është koha e përshtatshme …

Më shumë

Të dielën në RTSH Muzikë finalja e Festivalit të 56-të Mbarëkombëtar të Këngës për Fëmijë

Të dielën në RTSH Muzikë finalja e Festivalit të 56-të Mbarëkombëtar të Këngës për Fëmijë

Që prej të premtes në Shkodër po mbahet edicioni i 56-të i Festivalit të 56-të Mbarëkombëtar të Këngës për Fëmijë. Ai është aktiviteti më i rëndësishëm muzikor për fëmjë që i ka shoqëruar ata që nga viti 1963. Ndër vite festivali pasuron fondin e këngëve për fëmijë, por prej tij …

Më shumë

Spaho, reagim pas protestës në Elbasan

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho reagoi pas protestës së qytetarëve në Elbasan, gjatë vizitës së Kryeministrit Rama. Sipas tij qëndrimet e njëpasnjëshme të Ramës për sjelljen e policisë janë skandaloze dhe të papërgjegjshme që nxisin dhe mbrojnë dhunën ndaj kujtdo që është kritik ndaj tij. Sipas Spahos Kryeministri nuk …

Më shumë