KRYEFAQJA » 2018 » Qershor (Faqe 60)

Arkiva Mujore: Qershor 2018

E Mërkurë 06 Qershor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë e zgjeruar  me presion të ulët atmosferik e pozicionuar në detin Mesdhe e cila po vazhdon të influencojë në  vendin tonë dhe Kosovë mot pjesërisht të paqëndrueshëm. E Mërkurë 06 Qershor 2018  Dita e Mërkurë 06 Qershor  moti do të  jetë me vranësira mesatare deri të dendura të cilat në zonat malore  …

Më shumë

E Martë 5 Qershor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë e zgjeruar  me presion të ulët atmosferik e pozicionuar në detin Mesdhe e cila po influencon në  vendin tonë dhe Kosovë mot pjesërisht të paqëndrueshëm. E Martë 05 Qershor 2018  Dita e Martë 05 Qershor  moti do të  me kthjellime dhe zhvillime vranësirash  të cilat në zonat malore  pjesërisht dhe në zonat …

Më shumë

Komisioni i Ekonomisë, sërish një arenë debatesh politike

Komisioni i Ekonomisë, sërish një arenë debatesh politike

Komisioni i Ekonomisë sërish është kthyer sot, në një arenë debatesh politike, ku deputetë të opozitës kërkuan dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm Xhafaj. Debatet politike ishin kryefjala, kryesisht në pjesën e parë të  mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë. Deputetët e opozitës sërish jashtë rendit të ditës së punës së Komisionit, folën …

Më shumë

Në Pogradec

Në Pogradec

Lini, ky gadishull i vogël i mrekullueshëm, shtrihet në pjesën perëndimore të Liqenit të Ohrit. Jeta këtu daton në fillimet e periudhës së Hekurit, dhe që atëherë mendohet se Lini ka qenë një ishull i lulëzuar. Banorët e hershëm thonë se fshati, shumë vjet të shkuara, shtrihej deri në mesin …

Më shumë

Takimi Rama – Borisov në Tiranë

Takimi Rama - Borisov në Tiranë

Bullgaria, vendi që kryeson Presidencën e rradhës së BE-së, po lobon për Shqipërinë me 2-3 prej vendeve skeptike të zgjerimit. Kryeministri Bullgar, Bojko Borisov, konfirmoi në konferencën e përbashkët për shtyp me Kryeministrin Rama në selinë e qeverisë, vlerësoi progresin e ndjeshëm të vendit tonë.  Kryeministri Borisov, u shpreh si më …

Më shumë