KRYEFAQJA » 2018 » Qershor (Faqe 50)

Arkiva Mujore: Qershor 2018

Analistët për euron

Menjëherë pas deklaratës së guvernatorit të Bankes së Shqipërisë Gent Sejko që institucioni që ai drejton do të ndërhyjë në treg për të blerë valute efekti psikologjik i këtij veprim ka dhënë rezultat duke zhvlerësuar sërish lekun shqiptar. Kjo ndërhyrje e bankës është e mirëpritur dhe pse jo edhe e …

Më shumë

Idrizi i PDIU, akuza ndaj mazhorancës

Idrizi: Ngjarja e Bularatit alarm për institucionet e sigurisë kombëtare

Kreu i  Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka shpërthyer në akuza ndaj mazhorancës. Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PDIU-së, Idrizi ka folur për zgjedhjet e fundit parlamentare duke i quajtur si të manipuluara në mënyrë që të liheshin jashtë parlamentit përfaqësuesit e forcës së tij politike. Idrizi …

Më shumë

Çmendet moti në Shkup

Reshje të rrëmbyeshme shi, bubullima dhe stuhi. Kjo është panorama mesditën e sotme në kryeqytetin e Maqedonisë, në Shkup. Stuhia e fortë ka bllokuar transportin, pasi erërat e forta dhe reshjet e bën të pamundur lëvizjen. Pas temperaturave të larta të një ditë më parë, rajoni i Ballkanit është përfshirë nga …

Më shumë

G7 ndahet në G6 plus Tramp

Prishtinë, mes dhimbjes përcillet legjenda e futbollit Fadil Vokrri

Kërcënimi i bërë nga presiedenti Amerikan, Donald Trump ndaj vendeve të G7 për një luftë tregtare, i ka vënë këto vende në përpjekje për për gjetur një formulë shpëtimi për të dalë nga kjo situatë. Por në përfundim të këtij Samit duket se asnjë dokument i konsensusit nuk do të …

Më shumë

Vetëvritet drejtuesi i emisionit që shfaqej në CNN

Adhurues nga e gjithë bota kanë reaguar me dhimbje ndaj lajmit të ndarjes nga jeta të personazhit të njohur televiziv amerikan, Anthony Bourdain. 61-vjeçari Bordain kuzhinier i famshëm, ishte drejtuesi i emisionit që shfaqet në rrjetin televiziv CNN “Parts Unknown”, fokusuar tek ushqimi, udhëtimet dhe zhvillimet social-politike në pjesë të …

Më shumë