KRYEFAQJA » 2018 » Qershor (Faqe 4)

Arkiva Mujore: Qershor 2018

E Premte 29 Qershor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të ulët atmosferik  me qëndër të pozicionuar në  detin  Egje e  cila po mban në vendin tonë dhe Kosovë mot të paqëndrueshëm dhe temperatura poshtë normës së muajit Qershor. E Premte 29 Qershor 2018  Edhe dita e Premte dt 29 Qershor  moti do të jetë i paqëndrueshëm me alternime kthjellimesh në ultësirën Perëndimore në …

Më shumë

Grupi G, goli i shqiptarit Januzaj firmos fitoren minimale të Belgjikës ndaj Anglisë, Tunizia përmbys Panamanë 2-1

Përmbledhje Angli vs Belgjikë 28 Qershor 2018

Pas grupit H, edhe grupi G i “Rusi 2018” ka dhënë të enjten verdiktet e tij duke kualifikuar për më tej Belgjikën, si të parën e grupit dhe Anglinë si të dytën. Ndërkohë, Tunizia ka mundur 2-1 Panamanë në takimin tjetër të mbrëmjes, por të dyja skuadrat ishin eliminuar që …

Më shumë

KBR: 5 milionë euro për Turizmin e Aventurës në Ballkan

KBR: 5 milionë euro për Turizmin e Aventurës në Ballkan

Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (KBR) zyrtarisht shënoi fillimin e projektit të tij 3-vjeçar kushtuar zhvillimit dhe promovimit të turizmit në Ballkanin Perëndimor. Projekti do të ndihmojë gjashtë vende të Ballkanit Perëndimor për të diversifikuar dhe për të konsoliduar produktet e tyre të turizmit kulturor dhe aventurës, për të ndërtuar dhe …

Më shumë

BSH: Objektiv për 2018 reduktimi i kredive me probleme

Prioritete per vitin 2018 vijon te mbeten kredite me probleme. Gjatë prezantimit të Raportit të Mbikëqyrjes të vitit 2017 të Bankës së Shqipërisë u be me dije gjithashtu edhe nismë që do të konkretizohet gjatë vitit 2018, nëpërmjet hartimit të një kuadri rregullator të posaçëm për mundësinë e zgjidhjes jashtëgjyqësore …

Më shumë