KRYEFAQJA » 2018 » Qershor (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Qershor 2018

SHBA – Qindra gra protestojnë në Senat kundër ndarjes së familjeve të migrantëve

Rreth 600 protestues, shumica gra, mësynë në ndërtesën e Senatit amerikan për të protestuar kundër ndarjeve të familjeve të migrantëve dhe dërgimit të tyre në qendra të paraburgimit, përpara se të arrestohen. Me mbulesa termike, të njëjta me ato që u shpërndahen fëmijëve të ndarë nga prindërit e tyre klandestinë, …

Më shumë

Gega ka triumfuar “Tarragona 2018”, fiton medaljen e arit në disiplinën 3000 m/p

Gega kualifikohet më tej në Kampionati Evropian të Atletikës

Atletja shqiptare Luiza Gega ka triumfuar në Lojërat Mesdhetare “Tarragona 2018” duke fituar medalje ari në disiplinën 3000 metra me pengesa. Gega regjistroi kohën 9 minuta, 27 sekonda e 73 të qindtat. Kjo ishte medalja e parë e artë për Shqipërinë në lojërat mesdhetare të këtij edicioni. Shqiptarja la pas …

Më shumë

Rusi 2018; Performanca e Spanjës dhe Rusisë deri më tani në fushën e gjelbër

Rusi 2018; Performanca e Spanjës dhe Rusisë deri më tani në fushën e gjelbër

Historia e Rusisë deri më tani; Një ndeshje e paharrueshme në hapje të Botërorit Rusi 2018, dhe fitorja me Egjiptin i dhanë mundësinë atyre për t’u kualifikuar.  Por humbja me Uruguajin i solli ata me këmbë në tokë. Pasi sfida me Spanjën është krejt gjë tjetër. Përgatitësi atletik i Rusisë, Paulino …

Më shumë

Basketboll, Shqipëria më 1 korrik përballë Danimarkës

Basketboll, Shqipëria më 1 korrik përballë Danimarkës

Shqipëria e basketbollit të meshkujve do të luajë më 1 korrik 2018 ndeshjen e fundit të grupit të saj të Eliminatoreve të Evropianit dhe Kombëtarja kuqezi vijon stërvitjen në kryeqytet, nën drejtimin e trajnerit Antonios Dukas. Duke folur për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar, greku i stolit kuqezi rrëfen edhe pritshmëritë …

Më shumë

Tiranë, Asambleja e EBU në ditën e dytë të punimeve, pritet zgjedhja e presidentit të ri

Tiranë, Asambleja e EBU në ditën e dytë të punimeve, pritet zgjedhja e presidentit të ri

Asambleja e 80-të e Përgjithshme e EBU nisi punimet e ditës së dytë në Tiranë. Sot, përfaqësuesit e lartë të Bashkimit të Transmetuesve Europianë do të zgjedhin presidentin e ri të EBU-se dhe zv.presidentin. Mandati i tyre është dy vjeçar. Në çelje të punimeve të ditës së dytë, presidenti aktual Jean …

Më shumë