KRYEFAQJA » 2018 » Qershor (Faqe 29)

Arkiva Mujore: Qershor 2018

“Rusi 2018” Kolumbia dhe Japonia janë duke u përgatitur për përballjen

"Rusi 2018" Kolumbia dhe Japonia janë duke u përgatitur për përballjen

Katër vjet më pas, Kolumbia dhe Japonia janë duke u përgatitur për një tjetër përballje në veprimparinë më të madhe globale. Më 24 qershor 2014, kolumbianët arritën një fitore mbresëlënëse 4-1 ndaj japonezëve në botërorin e Brazilit. Sot të dyja skuadrat do të takohen sërish, por në Grupin H të …

Më shumë

“Tarragona 2018”, Presidenti dorëzon flamurin dhe uron atletët

“Tarragona 2018”, Presidenti dorëzon flamurin dhe uron atletët

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta i dorëzoi sot gjatë një ceremonie solemne, Flamurin Kombëtar ekipit dhe delegacionit zyrtar, që do të marrin pjesë dhe do të përfaqësojnë Shqipërinë në Lojërat Mesdhetare “Tarragona 2018” në Spanjë. Në fjalën e tij përshëndetëse në këtë ceremoni, Presidenti Meta duke iu …

Më shumë

Marrëveshja për emrin, protesta të dhunshme në Shkup

Marrëveshja për emrin, protesta në Shkup

Protesta kundër marrëveshjes për emrin midis Maqedonisë dhe Greqisë u përshkallëzua të dielën mbrëma në dhunë mes policisë dhe një grupi të protestuesve, të cilët tentuan të thyejnë kordonin policor para Kuvendit të Maqedonisë. Forcat e ndërhyrjes së shpejtë përdorën gazin lotsjellës dhe bomba paralizuese për t’i shpërndarë demonstruesit. 25 …

Më shumë