KRYEFAQJA » 2018 » Qershor (Faqe 22)

Arkiva Mujore: Qershor 2018

Kolaudimi i pompave të karburanteve, një konçesion i ri

Konfindustria i kërkon qeverisë: Përgjysmo taksën e qarkullimit!

Qeveria shqiptare ka miratuar një konçesion të ri në fushën e shpërndarjes së karburanteve. Pas markimit tyre, në duart e privatit pritet të kalojë edhe kolaudimi i pompave të karburanteve. Aktualisht ky shërbim kryehet nga Drejtoria e Përgjithshme e Metrologjisë, një institucion në varësi të ministrisë së financave. Referuar vendimit …

Më shumë

Basha në parlament: Gjermania ka marrë vendimin që Shqipërisë mos t’i hapen negociatat për në BE

Çelja e negociatave, Basha replikon me Ballën

Kreu i PD në opozitë Lulzim Basha tha se qeveria gjermane ka marrë vendimin që Shqipërisë mos t’i hapen negociatat për në BE. Deklaratën e tij zoti Rama e bëri gjatë seancës parlamentare të së enjtes ku nuk mungoi tensioni mes maxhorancës dhe opozitës. “Edi Rama mbrëmë është informuar, sikundër …

Më shumë

Mbështetje shqiptaro- amerikane për udhëheqës e kontibues në vend

Mbështetje shqiptaro- amerikane për udhëheqës e kontibues në vend

Pranë Këndit Amerikan në Tiranë anëtarët e rrjetit Alumni të Programit Lead Albania zhvilluan aktivitetin me temë “Ne jemi këtu për të qëndruar”. Pjesëmarrësit ndanë eksperiencat që pas përfundimit të programit LEAD Albania një projekt ky AADF (American Albanian Development Fondation) në bashkëpunim me qeverinë Shqiptare kanë vendosur të qëndrojnë …

Më shumë

E Enjte 21 Qershor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po  ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik me qëndër të pozicionuar në Europën Verilindore  e cila do të  kushtëzojë në vendin tonë dhe Kosovë  mot pjesërisht të qëndrueshëm. E Enjte 21 Qershor 2018  Dita Enjte dt 21 Qershor pra ku nis zyrtarisht Vera Astronomike moti  do të  jetë me kthjellime dhe vranësira të cilat në mesditë do të marrin …

Më shumë