KRYEFAQJA » 2018 » Qershor (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Qershor 2018

Çështja e negociatave, Milo: Vendimi nuk duhet keqpërdorur, por duhet bashkëpunim!

Çështja e negociatave, Milo: Vendimi nuk duhet keqpërdorur, por duhet bashkëpunim!

Profesor Paskal Milo e lexon me pozitivitet vendimin e marrë nga ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian lidhur me hapjen e negociatave me Shqipërinë. Më intervistën dhënë për Radio Televizionin Shqiptar, ish ministri i jashtëm dhe njohës i çështjeve evropiane profesor Milo thekson se vendimi nuk duhet keqpërdorur për nevoja …

Më shumë

Ligji për Teatrin, Basha: Do ta bojkotojmë dhe Meta mos ta dekretojë!

Ligji për Teatrin, Basha: Do ta bojkotojmë dhe Meta mos ta dekretojë!

Javën e ardhshme në komisionet parlamentare pritet të shqyrtohet me procedurë të përshpejtuar projektligji i ri për Teatrin. Opozita e cila e ka kundërshtuar inisiativën e qeverisë, sot lajmëroi se do të përpiqet ta bllokojë këtë projekt të ri. Zoti Basha i kërkoi sot publikisht edhe Presidentit Meta të mos …

Më shumë

Taulant Balla, padi të tretë për deklaratat e Bashës rreth çështjes së Eurove në makinë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, njoftoi një padi të tretë pranë Gjykatës së Krimeve të Rënda, për deklaratat e Bashës për çështjen e Eurove në makinën Toyota Jaris në Portin e Durrësit, edhe pas vendimit të Këshillit të Europës për negociatat. “Lulzim Bashën dhe Esadistët e tij …

Më shumë

Stoltenberg: Në samitin e radhës Maqedonia do të ftohet në NATO

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev në Bruksel u takua me Komisionerin e BE-së për Politikë të Fqinjësisë dhe negociatave për zgjerimi, Johannes Hahn. Në takimin me Komisionarin Hahn, kryeministri Zaev dhe delegacioni qeveritar, së bashku me ekipin e bashkëpunëtorët më të ngushtë të Komisionarit erdhën në përfundimin se me këtë …

Më shumë