KRYEFAQJA » 2018 » Maj (Faqe 9)

Arkiva Mujore: Maj 2018

Ernns&Yong heton krimin ekonomik në Shqipëri

ERNST&YOUNG kompania amerikono-gjermane do të jetë pjesë e hetimit në terren, në Shqipëri, bashkë me agjencitë e zbatimit të ligjit, në luftën kundër krimit ekonomik. Marrëveshja e nënshkruar në kryeministri, synon që skuadra e përbashkët, të veproje kundër çdo rasti të krimit ekonomik, korrupsionit, evoazionit fiskal dhe pastrimit të parave. …

Më shumë

Deputeti i CDU: Do sugjero mbështetjen ndaj Shqipërisë për hapjen e negociatave!

Deputeti i CDU: Do sugjero mbështetjen ndaj Shqipërisë për hapjen e negociatave!

Në prag të procedurave të votimit për qëndrimin e Gjermanisë ndaj Shqipërisë në qershor në Këshillin Europian, deputeti i CDU-së Mark Hauptman është deklaruar se mbështet pozitivisht hapjen e negociatave. Ligjvënësi gjerman që u takua me kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, tha se do u sugjerojë kolegëve …

Më shumë

Manastirliu: Synohet rritja e sigurisë dhe cilësisë së barnave

Manastirliu: Synohet rritja e sigurisë dhe cilësisë së barnave

Në Shqipëri autoritetet e Ministrisë së Shëndetësisë dhe dhe Mbrojtjes Sociale po synojnë të rritin sigurinë dhe silësinë e barnave. Ministrja Ogerta Manastirliu ka thirrur takimin e parë konsultativ me përfaqësuesit e subjekteve farmaceutike në vend. “Do të rishikojmë rregulloret për ruajtjen dhe cilësinë e barnave si dhe për tregtimin …

Më shumë

Bruksel, ministrat e jashtëm të BE diskutojnë për emrin e Maqedonisë

Bruksel, ministrat e jashtëm të BE diskutojnë për emrin e Maqedonisë

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Europian po diskutojnë për bisedimet rreth zgjidhjes së çështjes së emrit të Maqedonisë. Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini gjatë kësaj mbledhjeje informon ministrat e 28 vendeve mbi procesin e negociatave. Ndërsa dy ministrat e Jashtëm të Maqedonisë dhe Greqisë pritet të vazhdojnë bisedimet …

Më shumë