KRYEFAQJA » 2018 » Maj (Faqe 67)

Arkiva Mujore: Maj 2018

Pompeo: Marrëveshja bërthamore me Iranin ishte ndërtuar mbi gënjeshtra!

Pompeo kërkon presion ndaj Koresë së Veriut

Sekretari amerikan i shtetit Majk Pompeo është shprehur se marrëveshja bërthamore e nënshkruar me Iranin ishte ndërtuar mbi gënjeshtra. Kjo pasi Izraeli pretendoi se kishte prova që vërtetonin zhvillimin e një programi sekret të armëve bërthamore nga Irani. Sipas Pompeo, pretendimi i Izraelit tregon se marrëveshja që Irani nënshkroi në …

Më shumë

Kryefinancieri i Vatikanit, kardinali Xhorxh Pell, do të gjykohet mbi bazën e akuzave të sulmeve seksuale.

Kryefinancieri i Vatikanit, kardinali Xhorxh Pell, do të gjykohet mbi bazën e akuzave të sulmeve seksuale. Kjo u vendos nga një gjykatë australiane, sipas të cilës provat e paraqitura mjaftonin për të proceduar me cështjen. Vetë kardinali u deklarua i pafajshëm. Në mënyrë të vazhdueshme ai ka mohuar akuzat. Kardinali …

Më shumë

Moon Xhae, kërkesë OKB-së të ndihmojnë në verifikimin e mbylljes së planifikuar nga Korea e Veriut për testet bërthamore

Presidenti i Koresë së Jugut Moon Xhae-in i ka kërkuar Kombeve të Bashkuara të ndihmojnë në verifikimin e mbylljes së planifikuar nga Korea e Veriut e vendeve ku kryhen teste bërthamore. Zoti Moon e bëri këtë kërkesë gjatë një bisede telefonike që zhvilloi këtë të martë më sekretarin e përgjithshëm …

Më shumë

E Martë 01 Maj 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Premte 15 Dhjetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga masa ajrore relativisht të  qëndrueshme  të cilat po kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë  mot me temperatura të larta. E Martë 01 Maj 2018  E Martë 01 Maj moti do të jetë  me kthjellime dhe  vranësira të cilat në zonat malore  do të shoqërohen me  rreshje shiu të izoluara në mesditë . Era do …

Më shumë