KRYEFAQJA » 2018 » Maj (Faqe 64)

Arkiva Mujore: Maj 2018

Dr.Sattler për RTSH: Austria është në favor të çeljes së negociatave Shqipëri-BE

Sattler: Debatet duhet të bëhen në parlament

Austria do të votojë në qershor pro rekomandimit të Komisionit Europian për çeljen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE-së.  Ambasadori austriak në Tiranë Dr. Johann Sattler, i tha RTSH se vendi i tij e bazon votën në përparimin e Shqipërisë, por edhe konfigurimin rajonal. Në intervistën për gazetaren Entela Komnino, …

Më shumë

Parlament, komisioni i medias miraton raportet vjetore të AMA-s dhe RTSH-së

Parlament, komisioni i medias miraton raportet vjetore të AMA-s dhe RTSH-së

Komisioni parlamentar i medias miratoi të mërkurën raportet vjetore për 2017-ën, të AMA-s dhe RTSH-së, vetëm me votat e mazhorancës, pasi opozita vijon bojkotin e komisioneve parlamentare. Një javë më parë në komision raportoi drejtori i përgjithshëm i RTSH-së, Thoma Gëllçi i cili renditi të gjitha risitë dhe arritjet e …

Më shumë

Presidenti Meta me arbëreshë në Krujë

Presidenti Meta me arbëreshë në Krujë

Presidenti republikës Ilir Meta ishte në Krujë, me Shoqatën arbëreshe nga Kalabria “Manja Grecia Off-Road” ku u përkujtua rrugëtimi historik i Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu në kryeqendrën arbërore. “Skënderbe, Arbëreshë dhe Shqipëri” janë një trinom i pandashëm, tha kreu i shtetit. Zoti Meta theksoi se do tu jemi …

Më shumë

Bushpepa në fokusin e Eurosongut, sukses në prova dhe pritshmëri të larta për përfaqësuesin e Shqipërisë

Bushpepa në fokusin e Eurosongut, sukses në prova dhe pritshmëri të larta për përfaqësuesin e Shqipërisë

Lisbona është gati për ngjarjen më të madhe muzikore në Europë e pikërisht për Eurovision Song Kontest. Artistët përfaqësues dhe delegacionet e tyre tashmë janë në duart e organizatorëve të Eurovizionit ku asnjë detaj nuk kalon pa marrë kujdesin e duhur që nga paskuintat e deri tek dritat, audio dhe …

Më shumë

Turizëm, destinacione të reja të drejtëpërdrejta nga “Nënë Tereza”

“Nënë Tereza”, rritet numri i udhëtarëve, por edhe i çmimeve

Gjatë sezonit të ri turistik fluturimet nga aeroporti i Tiranës “Nënë Tereza” do të pasurohen me 10 destinacione të reja të drejtëpërdrejta. Lajmin e jep kryeministri Edi Rama në mediat sociale. Sipas tij destinacionet janë Helsinki, Kopenhagen, Stokholm, Moskë, Goteborg, Oslo, Tel Aviv ndërsa do shtohen fluturimet drejt Budapestit, Varshavës …

Më shumë