KRYEFAQJA » 2018 » Maj (Faqe 63)

Arkiva Mujore: Maj 2018

Një mbikalim me tre kate pritet të nisi tek rrethrrotullimi “Shqiponja”

Një mbikalim me tre kate pritet të nisi tek rrethrrotullimi "Shqiponja"

Një mbikalim me tre kate pritet të nisi tek rrethrrotullimi “Shqiponja”, pika kryesore perëndimore e hyrje-daljeve në Tiranë. Lajmi është bërë i ditur nga zëvendësministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Artan Shkreli. Sipas tij “Projekti ka përfunduar është momenti kur po bëhen ratifikimet e fundit për të përcaktuar elementët estetikë të …

Më shumë

Debate në komisionin hetimor për ish-Ministrin e Brendshëm Tahiri

Debate në komisionin hetimor për ish-Ministrin e Brendshëm Tahiri

Marrja e informacioneve nga institucionet shqiptare në lidhje me cështjen e kanabisimit të Shqipërisë u bë sot pjesë e përlasjeve mes anëtarëve të mazhoprancës dhe opozitës në komisionin hetimor të ngritur për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Deputetët e opozitës akuzuan qeverinë se institucionet në varësi të saj nuk i …

Më shumë