KRYEFAQJA » 2018 » Maj (Faqe 60)

Arkiva Mujore: Maj 2018

Lu: Shoqëria civile dhe gazetarët shqiptarë në luftën kundër korrupsionit dhe dekriminalizimit

Lu: Shoqëria civile dhe gazetarët shqiptarë në luftën kundër korrupsionit dhe dekriminalizimit

Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu ka çmuar rolin e shoqërisë civile dhe gazetarëve shqiptarë në luftën kundër korrupsionit dhe dekriminalizimit. “Shoqëria civile ka arritur fitore të jashtëzakonshme në tre vitet e fundit. Për dekriminalizimin, gazetarë të guximshëm ishin të gatshëm të shkruanin për Arben Ndokën, Elvis Rroshin, Mark Frrokun, …

Më shumë

Havai, shpërthen vullkani

Havai, shpërthen vullkani

Havaji ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme pas shpërthimit të vullkanit në malin Kilauea, duke kërkuar evakuimin e 1,700 banorëve lokalë. Një dëshmitar ka thënë se llava është nisur si një mbulesë zjarri. Kryqi i Kuq amerikan ka hapur një strehimore evakuimi. Shpërthimi i vullkanit vjen pasi një serie tërmetesh të …

Më shumë