KRYEFAQJA » 2018 » Maj (Faqe 6)

Arkiva Mujore: Maj 2018

Volejboll, Delmati, mysafir i veçantë i kombëtares shqiptare

Volejboll, Delmati, mysafir i veçantë i kombëtares shqiptare

Kombëtarja kuqezi e volejbollit të femrave ka patur gjatë këtyre ditëve një mysafir të veçantë, Davide Delmatin, trajnerin e LMP Mondovisë, skuadrës italiane ku ka milituar pëgjatë dy sezoneve të fundit edhe shqiptarja Erblira Bici. “Jam këtu i ftuar nga stafi i përfaqësueses shqiptare për të ndjekur disa seanca stërvitore, …

Më shumë

E Mërkurë 30 Maj 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet  nga qarkullimi i  masave ajrore relativisht të paqëndrueshme të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë mot të larta paqëndrueshëm. E Mërkurë 30 Maj 2018  Edhe dita e Mërkurë 30 Maj moti do të mbetet  me kthjellime  dhe shtim të  vranësirave deri në të dendurae në pjesën e dytë të ditës ku sërisht  …

Më shumë

Rama: Hipokrizia do ta vrasë idealizmin europian në Shqipëri

Marrëdhënia e qartë me Bashkimin europian është e rëndësishme për Shqipërinë. Kryeministri Rama ka apeluar nga një panel i liderëve të Ballkanit perëndimor të konferencës për çështjet e jashtme sot në Paris. Kryeministri shqiptar në një panel së bashku me presidentin serb Vuçiç dhe zv.kryeministren e Maqedonisë, ka bërë thirrje …

Më shumë

Greminger ekskluzivisht për RTSH: Mbyllni sa më shpejt ligjin e ri të zgjedhjeve!

Greminger ekskluzivisht për RTSH: Mbyllni sa më shpejt ligjin e ri të zgjedhjeve!

Shqipëria ka detyrim të përgatisë një reformë të plotë zgjedhore e cila duhet të jetë gati para zgjedhjeve lokale të vitit të ardhshëm. Kështu deklaroi në një intervistë të thelluar dhe ekskluzive për RTSH, Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së Tomas Greminger. Për zyrtarin e lartë standartet bazë për të ndërtuar …

Më shumë

Peleshi: I garantoj konsumatorëve shqiptarë se çdo produkt do të jetë i sigurt

Peleshi: I garantoj konsumatorëve shqiptarë se çdo produkt do të jetë i sigurt

Gjatë një takimi me operatorët e përpunimit të industrisë së qumështit dhe nënprodukteve të tij, Ministri i Bujqësisë Niko Peleshi, iu garantoi konsumatorëve shqiptarë se çdo produkt vendas i tregtuar në subjekte të liçensuara, është i sigurt. Aksionit të paralajmëruar para 3 muajve për përforcimin e masave dhe kontrolleve të …

Më shumë

Vazhdojnë këshillimet në Gjermani për Shqipërinë

Vendimi i Gjermanisë për Shqipërinë është ende në proces këshillimi. Ambasada gjermane në Tiranë iu përgjigj interesimit të televizionit publik për proçedurën që do të vendose paraprakisht votimin në parlament. “Sipas legjislacionit gjerman qeveria federale dhe bundestagu gjerman duhet të bien dakort përpara votimit të këshillit europian lidhur me çeljen e …

Më shumë