KRYEFAQJA » 2018 » Maj (Faqe 50)

Arkiva Mujore: Maj 2018

Danielson Bashës: Ndjekja e reformave pozitive është një përgjegjësi e përbashkët

Danielson Bashës: Ndjekja e reformave pozitive është një përgjegjësi e përbashkët

Drejtori për zgjerimin në KE, Kristian Danielsson u bërë thirrje për dialog konstruktiv dhe frymë bashkëpunimi për integrimin e Shqipërisë. “Mirënjohës për takimin me Lulzim Bashën. Theksova rëndësinë e mbajtjes së një dialogu konstruktiv në frymën e bashkëpunimit të ndërsjellë. Ndjekja e reformave pozitive është një përgjegjësi e përbashkët” shkruan …

Më shumë

Meta : Shpresoj në një vendim pozitiv për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE

Meta : Shpresoj në një vendim pozitiv për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE

Presidenti Ilir Meta ka premtuar se Skrapari “ Shumë shpejt do të jetë një nga destinacionet më të rëndësishme turistike në të gjithë rajonin”. Ai e bëri këtë deklaratë në ceremonitë festive të organizuara nga Bashkia Skrapar me rastin e çeljes së sezonit turistik.  “Kushdo që viziton Skraparin ndihet i …

Më shumë

Bosnje, zgjedhje presidenciale e parlamentare me 7 tetor

Bosnje-Hercegovina do të mbajë zgjedhje presidenciale e parlamentare më 7 tetor, megjithëse udhëheqësit rivalë të etnive të ndryshme nuk kanë rënë ende dakord mbi rregullat e votimit për dhomën e ulët të Parlamentit të Federatës boshnjako-kroate. Afro 3.4 milionë votues do të zgjedhin pjesëtarët kroatë, serbë e boshnjakë të Presidencës …

Më shumë