KRYEFAQJA » 2018 » Maj (Faqe 5)

Arkiva Mujore: Maj 2018

Rama në Vienë, takon Kurzin

Rama në Vienë, takon Kurzin

Kryeministri Edi Rama gjendet të mërkurën për një vizite punë në Austri, pjesë një turi për të siguruar mbështetje maksimale nga vendet europiane për hapjen e negociatave të anëtarësimit mes Shqipërisë dhe BE. Pas takimit dypalesh midis zoti Rama dhe kancelarit Sebastian Kurz, vijon takimi i punes mes delegacioneve dhe …

Më shumë

Terrorizmi dhe ekstremizmi, sfida e re e Ballkanit

Terrorizmi dhe ekstremizmi, sfida e re e Ballkanit

Gjyqtarë, prokurorë dhe ekspertë nga Ballkani Perëndimor, të ftuar nga organizatat ndërkombëtare dhe organizatat partnere, diskutuan të mërkurën në Tiranë çështjet që kanë të bëjnë me bashkëpunimin më të mirë në përballimin e luftës ndaj terrorizmit dhe ekstremizmit. Takimi organizohet nga Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (KBR) dhe Ministria e Drejtësisë …

Më shumë

ABC anullon komedinë e Rozena Barr

Rrjeti televiziv ABC anulloi komedinë televizive të aktores, shkrimtares dhe producentes Rozena Barr, pasi ajo publikoi një postim racist në tuiter ku e krahasonte një ndihmëse të ish-presidentit Obama me majmun. Sipas ABC, deklarata e Rozenës në tuiter ishte kundër vlerave të rrjetit televiziv. Rozena Barr pati shkruar në tuiter …

Më shumë