KRYEFAQJA » 2018 » Maj (Faqe 4)

Arkiva Mujore: Maj 2018

Kurz në konferencë me Ramën: “Shqipëria e ka merituar dhe e mbështesim fort”

Rama dhe Kurz në konference shtypi

Ashtu sikurse pritej kryeministri shqiptar  Edi Rama ka marrë mbështetje të plotë nga kancelari austriak Sebastian Kurz për hapjen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE. Kjo u bë e ditur në konfererencën e përbashkët për shtyp pas takimit në Vienë, njofton e derguara jonë e posaçme Denada Shkodrani. “Shqipëria e …

Më shumë