KRYEFAQJA » 2018 » Maj (Faqe 31)

Arkiva Mujore: Maj 2018

Ministrja Xhaçka premton një përmirësim të ndjeshëm të trajtimit të FA të Shqipërisë

Ministrja Xhaçka premton një përmirësim të ndjeshëm të trajtimit të FA të Shqipërisë

Ministrja e mbrojtjes Olta Xhaçka ka premtuar një përmirësim të ndjeshëm të trajtimit të FA të Shqipërisë, veçmas trupave komando. “Ju jemi shumë mirënjohës për misionin që përmbushni si Forca Komando dhe dua t’ju them se angazhohem personalisht, por edhe qeveria edhe kryeministri, për të treguar kujdes shumë më të …

Më shumë

“Vllaznia” bie nga Superliga, protestë e “zjarrtë” e tifozëve para bashkisë

Rënia nga Superliga, protestë e "zjarrtë" e tifozëve të "Vllaznisë" para bashkisë

Dëshpërimi i tifozëve të ekipit të futbollit të “Vllaznisë” së Shkodrës për rënien e ekipit nga Superliga po arrin majat. Disa dhjetra tifozë të zjarrtë, mjaftë të dëshpëruar kanë protestuar para godinës së Bashkisë së Shkodrës. Ata e quajnë Bashkinë dhe drejtuesit e saj përgjegjës për atë që e konsiderojnë …

Më shumë

“Kujtesa e erës”, ekspozitë në Durrës e fotoreporterit italian Luka Turi për Shqipërinë e viteve ’90-të

"Kujtesa e erës", ekspozitë në Durrës e fotoreporterit italian Luka Turi për Shqipërinë e viteve '90-të

Afro 30 vite më parë, me anijet e Portit të Durresit, shqiptarët kërkonin shpresën përtej detit…. Ndërsa sot në mënyrë mjaft simbolike, bordi i një anijeje shërben për të sjellë të dokumentuar në foto, pikërisht këto ngjarje që kanë shënjuar një pjesë të historisë. Fotoreporteri italian Luka Turi, këtë ekspozitë …

Më shumë

Tramp: “Modeli Libian nuk është modeli që kemi kur mendojmë për Korenë e Veriut”

Tramp: "Modeli Libian nuk është modeli që kemi kur mendojmë për Korenë e Veriut"

Presidenti amerikan Donald Tramp është shprehur ndryshe nga këshilltari i tij i sigurisë kombëtare, Xhon Bolton, duke thënë se nuk do të ndiqet modeli libian për denuklearizimin e Koresë së Veriut. Sugjerimi i bërë nga Bolton për të ndjekur këtë model zemëroi veriun, i cili kërcënoi se do të tërhiqej …

Më shumë

Rama ironizon opozitën për “Dëshmitarin X”

"Dëshmitari X" thirret në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

Kryeministri Edi Rama ka komentuar me doza të forta ironie identifikimin nga opozita të të quajturit “Dëshmitari X” lidhur me “Çështjen Xhafa”. “Nëse ky është flamuri i aksionit opozitar, atëherë bota nuk është e rrumbullakët, trekëndëshi është katror, Shqipëria ndodhet në Polin e Veriut, Bashkimi Europian është treg fshatar tek …

Më shumë