KRYEFAQJA » 2018 » Maj (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Maj 2018

Përmes artit jepen mesazhe pro integrimit evropian të Shqipërisë

Përmes artit jepen mesazhe pro integrimit evropian të Shqipërisë

Mbrëmja e së mërkurës në Muzeun Historik Kombëtar ishte e veçantë për jetën artistike të Tiranës . Pianistët rinj Johan dhe Ami Muka, vëlla e motër, nën kujdesin e udhëheqëses artisike pedagoges së tyre Vjollca Stamo sollën për shumë dashamirës koncertin recital pianistik “Univers mbi tastierë”. Koncerti u organizua nga …

Më shumë

E Enjte 31 Maj 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet  nga qarkullimi i  masave ajrore relativisht të paqëndrueshme të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë mot pjesërisht të paqëndrueshëm. E Enjte 31 Maj 2018  Dita e Enjte 31 Maj moti do të  jetë me kthjellime përgjatë perëndimore  dhe shtim të  vranësirave deri në mesatare në pjesën e dytë të ditës ku sërisht  …

Më shumë

Greqi, greva mbarëkombëtare

Greqi, greva mbarëkombëtare

Qoftë përmes detit, tokës apo ajrit, transporti në Greqi provoi të ishte një sfidë, teksa vendi është përfshirë nga një grevë mbarëkombëtare e punëtorëve. Të udhëhequr nga sindikatat e sektorit publik dhe privat, punëtorët protestuan kundër masave të ashpra të kursimit si dhe shtrëngimet e reja ekonomike që priten të …

Më shumë