KRYEFAQJA » 2018 » Maj (Faqe 28)

Arkiva Mujore: Maj 2018

Raporti: Londra është përdorur për fshehjen e aseteve të Putin

Mbretëria e Bashkuar akuzohet se ka mbyllur sytë përballë parave të pista ruse, duke vënë në rrezik sigurinë kombëtar. Sipas një raporti të komitetit të marrëdhënieve me jashtë në dhomën e ulët të parlamentit britanik, Londra është përdorur për të fshehur asetet e korrupsionit të presidentit Vladimir Putin dhe aleatëve …

Më shumë

“Gjurmë zërash”, libër i ish korrespondentit të BBC në Shqip, gazetarit të RTSH Adrian Hoti

"Gjurmë zërash", libër i ish korrespondentit të BBC në Shqip, gazetarit të RTSH Adrian Hoti

Prej vitit 1993 zëri dhe kontributi i gazetarit Adrian Hoti ka shoqëruar dëgjuesit e Radio Shkodrës, RTSH dhe gjigandit britanik BBC në Shqip. Një pjesë të kësaj përvoje 25 vjeçare, atë si korrespondent i BBC në Shqip, Adrian Hoti e solli edhe në formën e shkruar, me botimin biografik ”Gjurmë …

Më shumë

Departamenti Amerikan i Drejtësisë do hetojë nëse FBI ka përgjuar fushatën e Trampit

Departamenti amerikan i drejtësisë do të hetojë nëse agjentët e FBI-së kanë përgjuar fushatën zgjedhore të Presidentit Donald Tramp në 2016-ën për qëllime të papërshtatshme. Në një postim në tuiter, presidenti Tramp u shpreh se donte të dinte nëse administrata e paraardhësit të tij kishte urdhëruar një lëvizje të tillë. …

Më shumë

Ish ministri i PD: Prokuroria duhet ti fusë hetimet e “Çështjes Xhafa” në drejtimin e duhur!

Ish ministri i PD: Prokuroria duhet ti fusë hetimet e "Çështjes Xhafa" në drejtimin e duhur!

Ish ministri i drejtësisë në qeverinë teknike Rama, aktualisht këshilltari ligjor i PD-së, Gazmend Bardhi ka reaguar sot ndaj vendimit të prokurorisë për të dëshmuar rreth “Çështjes Xhafa”. Zoti Bardhi ndërsa është shprehur i gatshëm të dëshmojë në çdo kohë tha se prokuroria më parë duhet të thërriste personat e …

Më shumë

Edi Paloka, thirrje për protestë: T’i themi ndal pengmarrjes së shtetit nga krimi

Edi Paloka, thirrje për protestë: T’i themi ndal pengmarrjes së shtetit nga krimi

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, në një konferencë për mediat nga selia blu, ka folur sërish për çështjen “Xhafaj”. Paloka tha se po zbatohet një skenar kriminal, ku Kryeministri Rama tha se ka bërë një ekspertizë të zërit të audio-përgjimit të publikuar nga demokratët, por se akoma nuk ka …

Më shumë