KRYEFAQJA » 2018 » Maj (Faqe 22)

Arkiva Mujore: Maj 2018

“Mazhorancë memece”, sherr Balliu – Manja tek Komisioni i Ligjeve

"Mazhorancë memece", sherr Balliu - Manja tek Komisioni i Ligjeve

Për të tretën ditë rradhazi, opozita është përpjekur të bllokojë punimet e komisonit parlamentar të ligjeve, në mënyrë që vëmëndja të kthehet vetëm tek akuzat e saj për çështjen “Xhafaj”. Sërish deputetët demokratë kanë kërkuar dorëheqjen e ministrit të brendshëm Fatmir Xhafaj. “Një ministër i brendshëm që ka konsumuar disa …

Më shumë

LSI i kërkon Ruçit të tërheqi projektligjin “Për lirimin e frekuencave të dixhital dividentit”

LSI i kërkon Ruçit të tërheqi projektligjin "Për lirimin e frekuencave të dixhital dividentit"

Tre deputete të LSI i kanë kërkuar kreut të parlamentit Gramoz Ruçi të heqi nga rendi i ditës projektligjin për lirimin e frekuencave të dixhital dividentit, pasi sipas tyre ky projektligj nuk është diskutuar ne komisione. Ato e konsiderojnë këtë veprim si një qëndrim arrogant dhe të papërgjegjshëm të maxhorancës. …

Më shumë

Fëmijë me aftësi të kufizuara,Raporti: 66 % e tyre jetojnë nën minimumin jetik

Me mungesë të theksuar të shërbimeve sociale, atyre shëndetësore dhe pamundësinë për të ndjekur arsimin parauniversitar, fëmijët me aftësi të kufizuar jetojnë përditshëm një realitet që më shumë zvarritet drejt ndryshimit. Raporti i WW, bazuar në të dhënat zyrtare që vijnë nga institucionet , përkthen në shifra të zymta këtë …

Më shumë