KRYEFAQJA » 2018 » Maj (Faqe 20)

Arkiva Mujore: Maj 2018

“Çështja Xhafaj”, Basha akuzon Ramën dhe Xhafën se i kanë ofruar 200 mijë euro “Dëshmitarit X”

Basha: Të ngrihemi kundër Ramës bllokues i aspiratës integruese të vendit

Kryetari i PD Lulzim Basha akuzoi kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e brendshëm Fatmir Xhafaj, se i kanë ofruar 200 mijë euro Albert Veliut për të përgënjështruar audio-përgjimin e vëllait të ministrit Xhafaj Agron Xhafaj, ku ai akuzohej për trafik droge. Zoti Basha doli me një deklaratë në orët e …

Më shumë

Presidenti Meta në ditën e dytë të Forumit të Biznesit Maltë – Shqipëri

Presidenti Meta në ditën e dytë të Forumit të Biznesit Maltë – Shqipëri

Dita e dytë e forumit të Biznesit Maltë – Shqipëri, ka shërbyer për firmosjen e disa marrëveshjeve të rëndësishme të cilat do të ndikojnë në rritjet e bashkëpunimeve ekonomike mes dy vendeve. Presidenti Ilir Meta, theksoi se nga historia e suksesit së “modelit ekonomik” të Maltës, Shqipëria mund të nxjerrë …

Më shumë