KRYEFAQJA » 2018 » Maj (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Maj 2018

Deputeti gjerman Hakverdi: Do bëjmë gjithçka për Shqipërinë

Deputeti gjerman Hakverdi: Do bëjmë gjithçka për Shqipërinë

Deputetë të parlamentit gjerman po vizitojnë këto kohë Shqipërinë për të verifikuar në terren situaten politike dhe progresin që është bërë sipas rekomandimeve të Bashkimit Evropian. Një nga anëtarët e komisionit të Bundestagut gjerman për çështjet evropiane, Metin Hakverdi ishte në sallën e parlamentit të Shqipërisë. Pas vizitës ai deklaroi …

Më shumë

RTSH ndez në Shkodër stacionet e reja DVB T2

RTSH ndez në Shkodër stacionet e reja DVB T2

Prej kohësh Radio Televizioni Shqiptar është përfshirë në një proces transformimi rrënjësor në fushën e teknologjisë së transmetimeve dhe programeve që ofron për publikun. Përgjatë muajve të fundit, falë investimeve të kryera në shumë zona të vendit, vendin e transmetimeve analoge e kanë zënë transmetimet digjitale, duke hedhur hapa të …

Më shumë

Brazil/Protesta për çmimin e naftës, protestuesit kërkojnë kthimin e diktatures

Me mijëra kamionistë dhe mbështetës të tyre vazhdojnë të bllokojnë rrugët pranë Sao Paulos dhe në zona të tjera të Brazilit, në kuadër të protestës mbarëkombëtare që ka gjunjëzuar ekonominë më të madhe të Amerikës së Jugut. Prej 10 ditësh, kamionistët kanë shkaktuar kaos duke bllokuar lëvizjen dhe furnizimin e …

Më shumë