KRYEFAQJA » 2018 » Maj (Faqe 18)

Arkiva Mujore: Maj 2018

Meta: Çelja e negociatave të anëtarësimit do të ishte qasja më e mirë strategjike për Shqipërinë dhe për BE-në

Meta: Çelja e negociatave të anëtarësimit do të ishte qasja më e mirë strategjike për Shqipërinë dhe për BE-në

Presidenti shqiptar Ilir Meta ka deklaruar se çelja e negociatave të anëtarësimit do të ishte qasja më e mirë strategjike për Shqipërinë dhe për BE-në. Deklaratën e tij zoti Meta e bëri gjatë takimit të zhvilluar të enjten me zëdhënësin e grupit parlamentar CDU/CSU për zgjerimin dhe çështjet e BE-së …

Më shumë

Hetim pasuror për Agron Xhafën

"Çështja Xhafaj" opozita padit kryeministrin se po pengon zbulimin e të vërtetës

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur verifikimin pasuror për Agron Xhafaj, vëllanë e ministrit të brendshëm Fatmir Xhafaj. Zyrtarisht mësohet se Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur proçedimin penal për veprën penale të “Trafikimit të narkotikëve” pas publikimit të audiopërgjimit nga Partia Demokratike ku nga biseda e bërë …

Më shumë

Protesta e 26 majit, PD depoziton kërkesën në policinë e Tiranës

PD: Vrasja e shoferit të Xhafës mafioze, ministri të dorëhiqet!

Partia Demokratike depozitoi sot në mesditë pranë policisë së Kryeqytetit, kërkesën për lejen e mbajtjes së protestës në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në orën 11-të . Në këtë kërkesë nuk është përcaktuar ora e mbylljes së protestës. Partia Demokratike ende nuk ka përcaktuar strategjinë e kësaj protestë thirrur për të …

Më shumë

Bushati në parlament: Mos hapja e negociatave ekspozon vendin, rajonin dhe BE-në ndaj rrymave destabilizuese

Pika e kalimit kufitar Zogaj-Skje, Bushati jep hollësi

Ministri për Europën dhe Punët e jashtme Ditmir Bushati, paralajmëroi se humbja e mundësisë për hapjen e negociatave mes BE dhe Shqipërisë në qershor, do ta ekspozonte vendin, rajonin dhe BE-në ndaj rrymave destabilizuese. Duke folur në parlament me rastin e prezantimit të raportit të Këshillit të ministrave “Mbi gjetjet …

Më shumë

Kryemadhi: Kjo mazhorancë ka frikë jo vetëm nga fjala e lirë, por ka frikë nga çdo gjë që dëshirojnë qytetarët!

Kryemadhi: Kjo mazhorancë ka frikë jo vetëm nga fjala e lirë, por ka frikë nga çdo gjë që dëshirojnë qytetarët!

Opozita shqiptare po përpiqet të radikalizojë situatën në prag të protestës së saj të paralajmëruar për tu mbajtur ditën e shtunë, me anë të së cilës ajo kërkon të largojë qeverinë e kryeministrit Rama që e konsideron si pengesën kryesor të integrimit të vendit. Ndërsa në parlament kreu i PD …

Më shumë

Tension në parlament

Parlamentin shqiptar po përjetin momente tensioni pasi opozita e djathtë dhe e majtë, po bëjnë presion për të larguar qeverinë e kryeministrit Rama. Veç të tjerash ata e akuzojnë ministrin e brendshëm Xhafaj se ka mbrojtur dhe mbuluar veprimtarinë kriminale të vëllait të tij. “Kushtetuta ka rënë, se kodi ka …

Më shumë

Çiklizëm, Ekipi Kombëtar pritje në Komitetin Olimpik Kombëtar Shqiptar

Çiklizëm, Ekipi Kombëtar pritje në Komitetin Olimpik Kombëtar Shqiptar

Një ditë pas mbylljes së Rrethit të 75-të Çiklistik të Shqipërisë, ekipi kombëtar është pritur në mjediset e Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar nga Presidenti Viron Bezhani dhe Sekretari i Përgjithshëm, Stavri Bello. Për Bezhanin, ky Rreth është shndërruar tanimë në një traditë të suksesshme. Ndërsa Bello ka premtuar më tepër …

Më shumë