KRYEFAQJA » 2018 » Maj (Faqe 11)

Arkiva Mujore: Maj 2018

Abe takohet me Putin/Diskutohet zgjidhja e mosmarrëveshjes për ishujt Kuril

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe kryeministri japonez Shinzo Abe u zotuan dje që do të punojnë për arritur një traktat paqeje për zgjidhjen e mosmarrëveshjes territoriale mbi ishujt Kuril. Vënia nën kontroll të sovietikëve të ishujve në fjalë në fund të luftës së dytë botërore, përkeqësoi marrëdhëniet mes dy vendeve, …

Më shumë

Venezuela liron një shtetas amerikan, Pence: Sanksionet do të vijojnë

Zëvendëspresidenti amerikan, Majk Pence, është shprehur se sanksionet e vendosura ndaj Venezuelës, do të vijojnë, pavarësisht se ky vend liroi dje një të burgosur amerikan dhe bashkëshorten e tij. Xhoshua Holt dhe bashkëshortja e tij Venezueliane arritën në territorin amerikan, të shoqëruar nga senatori Bob Korkër, i cili ndihmoi në negociimin …

Më shumë

Samiti i Singaporit mund të zhvillohet?Trump ringjall shpresat pas takimit të dy koreve

Takimi Tramp-Kim Jong Un, nga vendi i izoluar komunist vjen sinjali i një ndryshimi të mundshëm

Presidenti amerikan Donad Tramp duket se ka ringjallur shpresat për mbajtjen e samitit me Liderin koreano verior Kim Jong-un muajin e ardhshëm, pasi u tha mbrëmë gazetarëve në zyrën ovale se “Po shkon mirë. Po shqyrtojmë 12 qershorin në Singapor. Kjo nuk ka ndryshuar”. Komentet e presidentit amerikan erdhën pasi …

Më shumë