KRYEFAQJA » 2018 » Maj (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Maj 2018

Tirana dyfishon turistët

Tirana dyfishon turistët

Tirana u rendit para pak ditësh në dhjetë destinacionet më të mira europiane për 2018 nga Lonely Planet. Kryeqyteti shqiptar  po shndërrohet nga një destinacion tranzit në një atraksion unik turistik. Turistët vlerësojnë energjinë që përcjell ky qytet, arkitekturën, gjelbërimin, gastronominë, jetën e natës, objektet e komunizmit, itineraret natyrore e …

Më shumë

Itali, dështojnë përpjekjet për krijimin e qeverisë, Konte jep dorëheqjen

Itali, dështojnë përpjekjet për krijimin e qeverisë

Thellohet kriza politike në Itali. Xhuzepe Konte, i mandatuari për formimin e ekzekutivit të ri, mbrëmjen e së dielës, i ka dorëzuar dorëheqjen Presidentit, Sergio Matarella. Lajmin e dha Sekretari i Përgjithshëm i Presidencës së Republikës, Ugo Zampeti. Njoftimi erdhi në fund të takimit 1 orësh midis Presidentit italian dhe kryeministrit …

Më shumë