KRYEFAQJA » 2018 » Maj

Arkiva Mujore: Maj 2018

FIFA vendos: Shqipëri-Ukrainë do të luhet të Dielë pasdite në Evian

FIFA vendos: Shqipëri-Ukrainë do të luhet të Dielë pasdite në Evian

Nuk ka asnjë ndryshim nga vendimi fillestar dhe ndeshja miqësore e së dielës, midis Shqipërisë dhe Ukrainës, do të zhvillohet në stadiumin që ishte caktuar që në fillim.  Të dy trajnët e kombëtareve kishin rënë dakort për zhvillimin në një stadium tjetër të miqësorës Ukrainë-Shqipëri. Megjithatë, organizmi që qeveris futbollin …

Më shumë

Presidenti i Argjentinës takon futbollistët e Kombëtares përpara largimit të saj nga vendi

Presidenti i Argjentinës takon futbollistët e Kombëtares përpara largimit të saj nga vendi

Mauricio Macri, President i Argjentinës është takuar me futbollistët e kombëtares përpara se ata të largohen nga vendi. Ai ka vlerësuar paraqitjet e lojtarëve në aktivitetet e mëparshme dhe uron që në Rusi, ata të bëjnë një paraqitje të mirë, pasi lojtarët e mirë nuk mungojnë. “Unë jam një nga …

Më shumë

Ministrja Xhaçka vizitë në SHAPE: Shtojmë trupat në misionet e NATO-s

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka zhvilloi një vizitë zyrtare në Shtabin Suprem të Fuqive Aleate në Evropë (SHAPE), ku u prit nga komandanti suprem i forcave aleate në Evropë, gjeneral me katër yje Curtis M. Scaparrotti. Qëllimi i kësaj vizite ishte përforcimi i bashkëpunimit të Shqipërisë dhe Komandës së Aleancës për …

Më shumë
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com