KRYEFAQJA » 2018 » Prill (Faqe 57)

Arkiva Mujore: Prill 2018

Pashkët, Rama uron në Fejsbuk

Pashkët, Rama uron në Fejsbuk

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë besimtarët katolikë me rastin e Pashkëve. “Festa e Pashkëve, është kremtimi më i madh i kalendarit liturgjik të kishës katolike dhe të kishave të tjera të krishtera që kremtojnë ringjalljen e Jezusit, e cila ka ndodhur sipas Besëlidhjes së Re, tre ditë pas …

Më shumë

Papa mban meshën e pashkëve

Papa mban meshën e pashkëve

Papa Francesku mbajti sot meshën e Pashkëve në Bazilikën e Shën Pjetrit në Romë, para mijëra besimatarëve. Papa pagëzoi edhe 8 persona në këtë meshë, mes tyre edhe emigrantin hero, nga Nigeria, i cili ndaloi një person të maskuar të sulmonte një supermarket. Mesha u mbajt nënë masa të rrepta …

Më shumë