KRYEFAQJA » 2018 » Prill (Faqe 56)

Arkiva Mujore: Prill 2018

Protestë para drejtorisë së policisë së Tiranës

rruga, kombit, proteste, drejtoria policise, te ndaluarit,

Qytetarë dhe deputetë të opozitës  kanë qëndruar para drejtorisë së policisë së Tiranës, në mbështetje të të ndaluarve të protestës në rrugën e Kombit. Qytetarët e kanë konsideruar tejet të lartë tarifën e vendosur për këtë aks të rëndësishëm rrugor, sikundër ndalimin e protestuesve. Ata kërkuan lirimin e protestuesve, duke …

Më shumë

Të ndaluarit në protestën e “Rrugës së Kombit” transferohen në Tiranë

Të gjithë protestuesit kuksianë, të ndaluar nga policia me akuzën e shkatërrimit të pronës së kompanisë që vjel tarifën e kalimit në Rrugën e Kombit, janë transferuar në paraburgimet e policisë së Tiranës. Mësohet se ky vendim është marrë pasi në komisariatin e Kukësit nuk ka patur kapacitet për mbajtjen …

Më shumë

Futbolli i femrave, Grima shpall listën për sfidat me Poloninë dhe Bjellorusinë

Futboll, kombëtarja kuqezi e femrave, përgatitet për paraeliminatoret e Evropianit

Shqipëria e futbollit të femrave përgatitet për dy takimet e radhës në kuadër të Eliminatoreve të Evropianit dhe trajneri Armir Grima është i ndërgjegjshëm për vështirësitë që paraqesin kundërshtaret. Për trajnerin kuqezi, çdo ndeshjen është një sfidë më vete. Lista e futbollisteve që Grima ka grumbulluar për këto dy ndeshje është …

Më shumë

E Hënë 02 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga vlera të larta të presionit atmosferik  i cili do të kushtëzojë në vendin tonë dhe Kosovë  mot të qëndrueshëm. E Hënë 02 Prill 2018  Dita e  Hënë dt 02 Prill moti do të jetë  me kthjellime dhe vranësira të pakta deri në mesatare në  Jug dhe Juglindje. Era do të jetë me drejtim  Jugperëndim (SW) me  shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,25 deri në …

Më shumë

Pashka, mesha në të gjithë vendin

Pashka, mesha në tëgjithë vendin

Mesha kryesore e Pashkëve në dioqezen e Shkodrës u zhvillua në katedralen “Shën Shtjefni”, me praninë e qindra besimtarëve katolikë. Në predikimin e tij, presidenti i Konferencës Ipeshkvnore të Shqipërisë, njëherësh edhe Arqipshkv Metropolit i Dioqezit Shkodër Pult, Angelo Massafra, u përcolli besimtarëve urimin për paqe dhe shpresë, duke u …

Më shumë

Basha uron Pashkët

Basha uron Pashkët

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha uroi besimtarët katolikë me rastin e Pashkëve nga Katedralia e Rrëshënit.”Ju uroj të gjithë besimtarëve shqiptarë, besimtarëve të Zotit, qoftë kjo ditë e ringjalljes, dita që shënon triumfin e jetës mbi vdekjen, e dritës mbi errësirën, një ditë që i bashkon të gjithë shqiptarët …

Më shumë