KRYEFAQJA » 2018 » Prill (Faqe 54)

Arkiva Mujore: Prill 2018

Nis puna për ndërtimin e terminalit të ri në Kalimash

Nis puna për ndërtimin e terminalit të ri në Kalimash

Ndërsa qytetarët, politika dhe qeveria ende nuk kanë gjetur emëruesin e përbashkët për tarifën e “Rrugës së Kombit”, por koncesionarët, konsorciumi “Catalyst Viva Das General Contracting”, LLC-Salillari shpk – Bee Tech-Violiap Ateve – Kastrati sh.a., kanë nisur punën për ndërtimin e terminalit të ri të pagesës në hyrje të Tunelit …

Më shumë

Vazhdojnë protestat para Drejtorisë së Policisë së Tiranës

Vazhdojnë protestat para Drejtorisë së Policisë së Tiranës

Qytetarë, pjestarë të shoqërisë civile dhe deputetë të opozitës, vijuan edhe të martën protestën para Drejtorisë se Policisë së Tiranës, duke kërkuar lirimin e të ndaluarve të protestës kundër tarifës së “Rrugës së Kombit”. Sipas qytetarëve, kjo tarifë është shumë e lartë për qytetarët e Kukësit dhe jo vetëm, ndaj …

Më shumë

Lavrov: Sulmi ndaj Skripalit në interes të qeverisë së Britanisë ose forcave speciale britanike

Lavrov: Sulmi ndaj Skripalit në interes të qeverisë së Britanisë ose forcave speciale britanike

Ministri i jashtëm rus Sergej Lavrov u shpreh të hënën se helmimi i ish agjentit të dyfishtë Sergej Skripal, i cili jetonte prej kohësh në Britani, mund t’i leverdiste qeverisë britanike pasi kjo ngjarje e shpërqëndronte vëmendjen nga problemet e Breksit. Sulmi i katër marsit ndaj Skripalit dhe vajzës së …

Më shumë

Shtëpia e Bardhë ka reaguar kundër tarifave që Kina vendosi ndaj 128 produkteve amerikane

Tramp dhe Jinping: Të mos aplikohen tarifat e reja tregtare për 90 ditë

Shtëpia e Bardhë ka kritikuar Kinën pasi kjo e fundit aplikoi tarifa që shkojnë deri në 25 përqind ndaj 128 produkteve amerikane, përfshi mishin e ngrirë të derrit, arrat, frutat e freskëta dhe të thata, si dhe verën. Kjo pasi presidenti amerikan Trump vendosi të rrisë tarifat ndaj celikut dhe …

Më shumë

E Martë 03 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E martë 13 shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga vlera të larta të presionit atmosferik  i cili do të kushtëzojë në vendin tonë dhe Kosovë  mot të qëndrueshëm. E Martë 03 dt Prill 2018  E Martë 03 dt Prill moti do të jetë  me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë  e lehtë me drejtim  Jugperëndim (SW) me  shpejtësi 8m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,1 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me …

Më shumë