KRYEFAQJA » 2018 » Prill (Faqe 53)

Arkiva Mujore: Prill 2018

E Mërkurë 04 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Enjte 29 Mars 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit do të vazhdojë të jetë i mbrojtur nga zonë me presion te lartë atmosferik  i cili do të kushtëzojë në vendin tonë dhe Kosovë  mot me diell dhe temperatura të larta. E Mërkurë 04 dt Prill 2018  E Mërkurë 04 dt Prill moti do të jetë  mbetet me kthjellime dhe kalime vranësirash të pakta deri në mesatare. Era …

Më shumë

Gjermania do t’i dorëzojë Spanjës Puigdemontin

Spanjë, gjykata tërheq urdhërarrestin për Puixhdemon

Ish-kreu qeverisë së Katalonjës, që është strehur në Gjermani në përprjektje për ti shpëtuar arrestimit do të ekstradohet në Spanjë. Gjermania ka vendosur ta dorëzojë Carles Puigdemont. Prokuroria e Përgjithshme e landit të Shlesvig-Holshtajn njoftoi të martën se do të ekstradojë në Spanjë ish-kreun e qeverisë së Katalonjës. Autoritetet spanjolle …

Më shumë

INSTAT: Në 2017 ekonomia rritet me 3.84 përqind

INSTAT: Në 2017 ekonomia rritet me 3.84 përqind

Ekonomia shqiptare gjatë tremujorit të katërt të vitit 2017, vlerësohet me rritje prej 3,36 %, kundrejt tremujorit të katërt të vitit 2016. Sipas Institutit të Statistikave kontributin kryesor ne kete rritje e kane shenuar degët Tregti Hotele dhe Restorante dhe Transporti, Administrata publike, Arsimi dhe Shëndetësia , Ndërtimi, Industria, Energjia …

Më shumë