KRYEFAQJA » 2018 » Prill (Faqe 50)

Arkiva Mujore: Prill 2018

Vazhdon skandali i pedofilisë në Klubet e Futbollit në Argjentinë

Vazhdon skandali i pedofilisë në Klubet e Futbollit në Argjentinë

Klubet e futbollit të të rinjve në Argjentinë janë tronditur nga skandali i prostitucionit të fëmijëve. Dy javë më parë, drejtuesit e klubit Independiente bënë një ankesë në gjykatë, pas deklaratave të një futbollisti të ekipit të të rinjve, gjatë seancës me psikologun, në lidhje me abuzimet seksuale. Por hetimet …

Më shumë

E Enjte 05 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Enjte 29 Mars 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga afrimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme  të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë  vranësira dhe rreshje të pakta shiu. E Enjte 05 dt Prill 2018  E Enjte 05 dt Prill do të dominojë mot vranësira mesatare deri të dendura të shoqëruara me rreshje të pakta shiu. Era do të jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me  shpejtësi  maksimale 8 deri …

Më shumë

Kombëtarja e futbollit të femrave nën drejtimin e trajnerit Grima

Kombëtarja e futbollit të femrave nën drejtimin e trajnerit Grima

Prej dy ditësh ekipi kombëtar i futbollit të femrave ka nisur përgatitjet në Cërrik, në prag të dy sfidave me Poloninë dhe Bjuellorusinë, të vlefshme për eliminatoret e kampionatit botëror. Nën drejtimin e trajnerit Armir Grima futbollistet e kombëtares shqiptare po stërviten në stadiumin “Nexhip Trungu” në Cërrik. Sipas trajnerit …

Më shumë