KRYEFAQJA » 2018 » Prill (Faqe 4)

Arkiva Mujore: Prill 2018

Baku, nis Formula 1

Baku, nis Formula 1

Në Baku të Azerbaixhanit ka nisur gara e Formula 1. I pari është nisur Sebastian Vetel i Ferrarit dhe i dyti Luis Hamilton i Ferrarit. Por makina tjetër e Ferrarit është  aksidentuar në një nga kthesat e para. Gara  me 51 xhiro po transmetohet drejtëpërdrejtë nga rrjeti RTSH.

Më shumë

Klosi : Të zgjatet sezoni turistik

Këtë vit në prag të çeljes së sezonit turistik, sipërmarrësit kërkojnë investime dhe shërbimet për turistët. Në konferencën Turistike Kombëtare, operatorët turistikë dhe sipërmarrësit kanë kërkuar nga qeveria që të kthejë sytë nga investimet në turizëm si në infrastrukturë, pastrim, shërbime dhe të ketë projekte konkrete. Ndërkohe ata theksojnë se …

Më shumë

ESC2018, Delegacioni shqiptar në Lisbonë!

Drejt Lisbonës me pritshmëritë më të larta niset sot Delegacioni që përfaqëson Shqipërinë në ESC2018, për të zhvilluar periudhën parakrake të provave në skenë, në kuadër të përgatitjes për natën finale të Eurovision Song Contest 2018.  Delegacioni i përbëre nga: Eugent Bushpepa – këngëtari përfaqësues Erinda Agolli – backvokal Greta …

Më shumë

Marrëveshja për fëmijët me leucemi

Ministrat e Shëndetësisë së Shqipërisë dhe Greqisë firmosin në Athinë Memorandumin e Bashkëpunimit mes dy vendeve. Rastet e rënda të fëmijëve me leucemi tani do të kenë mundësi të trajtohen falas edhe në shtetin fqinj Greqi. Kjo tashmë mundësohet falë një marrëveshje që u nënshkrua mes ministrave të shëndetësisë në …

Më shumë