KRYEFAQJA » 2018 » Prill (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Prill 2018

Kukësi fiton ndaj Skënderbeut, korçarët shtynë festën

Kukësi fiton ndaj Skënderbeut, korçarët shtynë festën

Goli Sindrit Gurit në minutën e 78 i ka çuar në delir tifozët kuksianë që kishin mbushur Stadiumin e “Skënderbeut” në Korçë, ndërsa korçarët kanë shtyrë festën shpalljes si fitues të kampionatit. “Arritëm të fitonim ndeshjen dhe bëmë një lojë shumë të mirë” tha traineri austriak Pakult. “Komplimentoj ekipin tim …

Më shumë

Basha në Kuvendin Kombëtar : PD duhet të kthejë moralin politik në vend

Basha në Kuvendin Kombëtar : PD duhet të kthejë moralin politik në vend

Partia Demokratike duhet të kthejë moralin politik në vend dhe t’i japi fund kësaj periudhe të turpshme në historinë e shqiptarëve, tha sot në Kuvendin Kombëtar kreu i kësaj Partie Lulzim Basha. “Duhet të bashkojmë të gjithë demokratët, të bashkohemi rreth vlerave. Bashkimi i vërtetë ndodh kur njerëzit janë mendjehapur, …

Më shumë

Ekipi i OKB-së në Bangladesh

Ekipi i OKB-së në Bangladesh

Mijëra myslimanë Rohingya janë mbledhur në një kamp në Bangladesh për të mirëpritur një ekip të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, të cilët kanë arritur në këtë zonë për të pare nga afër gjendjen e refugjatëve të larguar nga Mianmari. Disa prej refugjatëve kanë mbajtur disa pankarta në …

Më shumë

Medvedev për sanksionet në SHBA

Medvedev për sanksionet në SHBA

Kryeministri rus Dimitry Medvedev ka mbështetur idenë e kthimit në vepër penale zbatimin e sanksioneve amerikane nga bizneset ruse. Më 6 prill Uashingtoni vendosi sanksione të reja ndaj disa prej kompanive dhe biznesmenëve më të fuqishëm të Rusisë, aleatë të presidentit Putin, për ndërhyrjen e dyshuar të Moskës në zgjedhjet …

Më shumë