KRYEFAQJA » 2018 » Prill (Faqe 22)

Arkiva Mujore: Prill 2018

Opozita : Qeveria ka dështuar, Rama të largohet!

Opozita njëzëri, edhe pas dhënies së rekomandimit për çeljen e negociatave, flet për dështimin e qeverisë. Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, kanë kërkuar edhe një herë largimin e kryeministrit Rama, pavarësisht se nga ana tjetër kanë vlerësuar marrjen e rekomandimit. “Komisioni europian dha …

Më shumë

Tahiri shfaqet në parlament

Tahiri shfaqet në parlament

Ish Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i qëndron deklaratave se është i pastër ndaj akuzave të ngritura për të. Pas gjashtë muajsh mungesë u shfaq në Kuvend, duke rregjistruar emrin në listën e deputetëve prezentë. Tashmë deputet i pavarur Tahiri e ndoqi të gjithë seancen plenare dhe pas përfundimit të …

Më shumë